SCENARIUSZE

SCENARIUSZE

Dysponujemy polem zalesionym na obrzeżach Grajewa, w którym znajduje się szereg wykopów i przeszkód idealnie nadających się do gry w paintball. Istnieje możliwość rozgrywania wielu scenariuszy wszystko zależy od wyobraźni grających.

Przykładowe scenariusze, najczęściej rozgrywane

Flag

Gracze dzielą się na 2 zespoły, każda drużyna ma swoją bazę, w której umieszczona jest flaga. Celem gry jest zdobycie flagi drużyny przeciwnej i przeniesienie jej do swojego bunkru. W przypadku gdy flaga zostanie przyniesiona do bazy a przeciwnik wykradnie nam naszą flagę aby wygrać musimy ją odzyskać. Trafiony zawodnik kończy grę, jeśli niesie flagę zostawia ją w miejscu, w którym został wyeliminowany.

VIP

W grze biorą udział dwie drużyny – terroryści i ochrona oraz VIP. Celem ochrony jest przeprowadzenie nietkniętego VIP-a do ustalonego wcześniej punktu. Terroryści mają za zadanie go zestrzelić zanim dojdzie do celu

OBRONA BUNKRA

W grze biorą udział 2 drużyny, z których jedna znajduje się w bunkrze i broni go oraz flagi stojącej przed nim. Celem atakującej drużyny jest wyeliminowanie przeciwników bądź dotknięcie flagi.

POLOWANIE NA ZWIERZYNĘ

Jednemu z uczestników  daje się  wcześniej  ustalony czas do ucieczki, po czym wszyscy ścigają \”zwierzę\” i próbują je dopaść. Uciekający wyposażony jest w większą liczbę amunicji.

POJEDYNEK9

Stają na przeciw siebie 2 drużyny w ustalonej wcześniej odległości i na sygnał sędziego każdy zawodnik oddaje po jednym strzale. Trafiony schodzi. Pozostający w grze 3 kroki do przodu. I tak cyklicznie aż zostanie jeden zawodnik.

ZDOBYCIE FLAGI

Drużyny zaczynają grę z bunkrów oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów. Dokładnie na środku tej odległości jest wbita flaga. Celem drużyn jest zdobycie flagi i dostarczanie jej do bazy. Ten rodzaj scenariusza jest o tyle ciekawy gdyż wszyscy zawodnicy kierują się w jeden obszar pola i jest ostra strzelanka.

I WIELE INNYCH bo każdy scenariusz można rozgrywać na wiele sposobów zmieniając reguły gry, wszystko zależny od waszej asertywności